^Back To Top
Get Adobe Flash player

XII Powiatowy Konkurs dla klas II i III ,,Wiem wszystko‘’

Tegoroczny XII Powiatowy Konkurs dla klas II i III ,,Wiem wszystko‘’ odbywał się pod hasłem ,,Polak mały ‘’. W konkursie brało udział 7 szkół:

SP nr 1 w Węgorzewie, S.P Radzieje, SP Perły, SP Pozezdrze, SP nr 2  w Węgorzewie, SP Budry i SP Sobiechy. Naszą szkołę reprezentowali Kinga Karpińska i Bartosz Ziółkowski z klas II i III.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Część pierwsza, to zadania z różnych edukacji zawierające elementy patriotyczne. Część druga to odpowiedź na pytania z różnych dziedzin. Do trzeciej części awansowały 3 zespoły, które zachowały szansę. Miały one do wykonania po 3 zadania. Uczestnicy konkursu mogli obejrzeć prezentację multimedialną o wielkich polskich uczonych Marii Skłodowskiej Curie i Ignacym Łukasiewiczu, eksperymenty i taniec ,,Kujawiak‘’ w wykonaniu uczniów SP nr 2. Nasi uczniowie dotarli do II etapu. Nie udało się wejść do finału, ale i tak jesteśmy z Was dumni. Wiecie bardzo dużo o Polsce.

W. Bryżys

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.