^Back To Top
Get Adobe Flash player

Stypendium edukacyjne Wójta Gminy Budry za rok szkolny 2016/2017

Stypendium edukacyjne Wójta Gminy Budry za rok szkolny 2016/2017

 1. Nikola Łokietek
 2. Elwira Czura
 3. Paweł Smoliński
 4. Sandra Nadoba
 5. Marta Derda
 6. Mateusz Wojtkiewicz
 7. Wojciech Abako
 8. Joanna Szewczuwianiec
 9. Julia Zakaszewska
 10. Karolina Huszczo
 11. Daria Krajewska

IV Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Nożnej Szkół Wiejskich

6 czerwca w Perłach odbyły się IV Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Nasze reprezentacje także wzięły w nich udział odnosząc sukces.

W kategorii chłopców - II m-ce

W kategorii dziewcząt - III m-ce

Dodatkowo wyróżnienia indywidualne w kategorii najlepszy zawodnik otrzymała Julia Zakaszewska oraz Kacper Dowejko.

Gratulujemy!

>>Zobacz więcej zdjęć<<

Sukces matematyczny -"Superdwójka"

19 maja dwójka naszych mistrzów matematycznych łamigłówek z klasy V uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Superdwójka". W tym roku konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie (szkoła zwycięska z ubiegłego roku). Nad zadaniami pracowało 7 dwuosobowych drużyn z 5 szkół naszego powiatu. Po podsumowaniu zdobytych punktów nastąpiło wręczenie nagród oraz pucharu przechodniego. Zwyciężyła drużyna z naszej szkoły, czyli Wojciech Abako i Mateusz Wojtkiewicz. Serdecznie gratuluję wygranej i czekamy na kolejne sukcesy.

R. Kryłowicz

>>przejdź do galerii<<

IX Powiatowe "Asy Matematyczne"

24 maja 2017 r. odbyły się IX Powiatowe „Asy Matematyczne”. W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych z powiatu węgorzewskiego: SP Budry, SP Perły, SP nr 1 Węgorzewo, SP nr 2 Węgorzewo i SP Sobiechy.

Każda drużyna rozwiązała 13 zadań (w dogrywce jedno zadanie).

I miejsce – SP nr 2 w Węgorzewie (Grzegorz Kraśniewski i Kacper Sierakowski) http://pharmaciemg.fr/tablette/ventolin/

II miejsce – SP w Sobiechach ( Sandra Nadoba i Paweł Smoliński)

III miejsce  SP nr 1 w Węgorzewie (Dawid Adamowicz i Kacper Warchun)

Konkurs przygotowali: Wioleta Bryżys, Agnieszka Trejbszo i Rafał Kryłowicz.

Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Rada Rodziców przy szkole podstawowej w Sobiechach, Centrum Zaopatrzenia firm Marek Opałka, Sklep papierniczy GLOBO.

XII Powiatowy Konkurs dla klas II i III ,,Wiem wszystko‘’

Tegoroczny XII Powiatowy Konkurs dla klas II i III ,,Wiem wszystko‘’ odbywał się pod hasłem ,,Polak mały ‘’. W konkursie brało udział 7 szkół:

SP nr 1 w Węgorzewie, S.P Radzieje, SP Perły, SP Pozezdrze, SP nr 2  w Węgorzewie, SP Budry i SP Sobiechy. Naszą szkołę reprezentowali Kinga Karpińska i Bartosz Ziółkowski z klas II i III.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Część pierwsza, to zadania z różnych edukacji zawierające elementy patriotyczne. Część druga to odpowiedź na pytania z różnych dziedzin. Do trzeciej części awansowały 3 zespoły, które zachowały szansę. Miały one do wykonania po 3 zadania. Uczestnicy konkursu mogli obejrzeć prezentację multimedialną o wielkich polskich uczonych Marii Skłodowskiej Curie i Ignacym Łukasiewiczu, eksperymenty i taniec ,,Kujawiak‘’ w wykonaniu uczniów SP nr 2. Nasi uczniowie dotarli do II etapu. Nie udało się wejść do finału, ale i tak jesteśmy z Was dumni. Wiecie bardzo dużo o Polsce.

W. Bryżys

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.