^Back To Top
Get Adobe Flash player

"Szkolna rewolucja w Gminie Budry"

W roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyliśmy w projekcie „Szkolna Rewolucja w Gminie Budry”. Nasi uczniowie brali udział w dodatkowych zajęciach teatralnych, matematyczno-przyrodniczych, języka angielskiego i informatycznych.

W ramach projektu w czerwcu zorganizowana została Zielona Szkoła. W przepięknym ośrodku Piękny Brzeg w Węgorzewie 77 uczniów z klas I –VII pod opieką 9 nauczycieli spędziło dwa dni na łonie przyrody.

Celem wyjazdu było zintegrowanie grupy, bezkonfliktowe współdziałanie, budowanie otwartości, rozbudzenie zainteresowania pięknem przyrody, gry i zabawy utrwalające słownictwo z języka angielskiego, kształtowanie umiejętności organizowania czasu wolnego, uwrażliwienie na kwestie bezpieczeństwa nad wodą.

Największą popularnością wśród uczniów młodszych klas cieszył się bogato wyposażony plac zabaw. Mała tyrolka oraz huśtawki były oblegane bez przerwy.

Bawiliśmy się także w głuchy telefon oraz kalambury po angielsku. Starsze dzieci grały w scrable układając angielskie słowa oraz szlifowały znajomość czasowników nieregularnych dzięki kolorowym puzzlom. Fajną zabawą było też wykonywanie poleceń poprzedzonych zawołaniem „Simon says”, bądź nie.

Nieprzewidzianą atrakcją, ale cieszącą się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczniów oraz zaangażowaniem co najmniej 15 dzieci było wędkowanie pod opieką nauczyciela – pasjonaty wędkowania.

Boiska do piłki nożnej oraz do siatkówki plażowej były zajęte cały czas.  

Dla chętnych zaplanowano wspinanie się po ściance wspinaczkowej oraz zjeżdżanie po  dużej tyrolce. Po przeszkoleniu i pod nadzorem instruktora uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił, co uczyniła większość z nich.

Spacery nad jeziorem to domena dziewcząt, rozmawiające grupki uczennic można było spotkać o każdej porze.

W ośrodku, w pięknych okolicznościach przyrody, wśród drzew rozwieszone są hamaki, które bardzo podobały się uczniom, ale też i nauczycielom.

Dodatkową atrakcją były zajęcia z animatorem, podczas których odbyły się warsztaty z modelowania balonów, zabawy z chustą animacyjną, oraz wiele innych gier. Bańki mydlane zarówno w młodszej jak i starszej grupie wiodły prym.

Wieczory kończyły się wspólnym śpiewaniem przy ognisku oraz pieczeniem kiełbasek.

Niektórzy uczniowie odnajdywali frajdę w dokumentowaniu wyjazdu. Ich zdjęcia znajdują się na stronie szkoły. 

Uczestniczenie w zajęciach zorganizowanych na Zielonej Szkole pozwoliła uczniom na poznanie własnych sił, przezwyciężenie własnych słabości, na budowanie poczucia własnej sprawczości, na kształtowanie odpowiedzialności za siebie i innych, na zrozumienie, że bezpieczeństwo jest priorytetem.

Niektórzy uczniowie mieli okazję odkryć zainteresowania, o które się nie podejrzewali, inni rozwinąć te które już posiadają.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tak mile spędzonych dni w Ośrodku Piękny Brzeg, wśród kolegów z którymi mogli robić to czego na co dzień robić nie mają możliwości. Cieszyli się z przeżytych chwil, zacieśnionych więzi koleżeńskich.

Snuli plany biwakowe na przyszły rok.

   

>>Zobacz więcej zdjęć<<

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.