^Back To Top
Get Adobe Flash player

Zimowe zabawy - relacje dzieci

***

W środę 15.02.2017r. byliśmy na szkolnym boisku.  Bawiliśmy się śnieżkami i lepiliśmy bałwany. Ja z moimi przyjaciółkami ulepiłyśmy małe bałwanki. Było super. Teraz musimy przenieść nasze arcydzieła w cień, żeby się nie roztopiły.  Podczas zabawy brakowało mi tylko mojej siostry Nikoli M., ale i tak było fajnie.

Patrycja Kozłowska klasa III

***

16.02.2017r

       Wczoraj na świetlicy wyszliśmy z klasą na dwór. Pani poprosiła nas abyśmy podzielili się na grupy i zrobili coś ze śniegu. Ja byłam w grupie z Patrycją, NIkolą B. i Marcelą.  Postanowiłyśmy podzielić się zadaniami. Ja budowałam zagrodę i przynosiłam potrzebne rzeczy, Nikola budowała, Patrycja przynosiła śnieg, a Marcela robiła "słodkie" pingwinki! Potem robiłyśmy dla nich dodatki. Aż w końcu .... Gotowe!!! Mega słodkie pingwinki ze śniegu! Myślę, że tego dnia nie zapomnę do końca życia.

Laura Trochimiuk klasa III

Roboty z klocków LEGO

12 maja 2016 roku odbyło się spotkanie z nauczycielami Technikum Informatycznego w Węgorzewie. Dwaj panowie, pan Tomasz i pan Piotr, zapoznali nas z techniką robotów i opowiedzieli nam o najdroższym klocku LEGO , czyli o komputerze zasilającym robota. Po kilkuminutowej opowieści , panowie rozdali nam pudełka z klockami. Dostaliśmy również instrukcje a zaraz po tym, zaczęliśmy zmagać się z budową robota. Nie była to tylko nauka , ale także dobra zabawa. Roboty robiły dużo niesamowitych rzeczy. Umiały same się poruszać , omijały przeszkody , chodziły po schodach , a  nawet odtwarzały MP3! To bardzo niezwykłe jak dużo może wykonać takie zabawki!  Niestety nasza grupa nie skończyła całego robota , ale mimo wszystko byłyśmy zadowolone ze swojego małego kolegi , który po zaprogramowaniu pokazał swoje oczka!

Cała zabawa bardzo nam się podobała , nie chcieliśmy puścić panów do domu! Bardzo dziękujemy za zorganizowanie spotkania i za chęć przyjazdu do naszej szkoły!

                                                                                                          Julia Myka i Martyna Lichota kl. VI

 

Parę słów od Sandry z klasy II

Gdy Mikołaj przyszedł do nas zostaliśmy obdarowani cukierkami, aby je dostać  musieliśmy wykonać pewne zadania:  powiedzieć wiersz,  zagadkę lub zaśpiewać  piosenkę. Fajnie, że mogła być z nami siostra Krystiana. Chciałam, aby na spotkanie z Mikołajem przyjechał tez mój brat, ale jest jeszcze za mały. Na koniec  zrobiliśmy wspólne zdjęcie. 

,,Alcybiades”

23 XI 2015r. pojechaliśmy do WCK w Węgorzewie na sztukę pt. ,,Alcybiades” organizowaną przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicz z Wrocławia. Udział wzięło 42 uczestników naszej szkoły. Teatr był o dwóch chłopcach, którzy nie chcą się uczyć, ale chcą też mieć dobre oceny. Przedstawienie podobało nam się, ponieważ to były przeżycia  uczniów w naszym wieku. Rozumieliśmy o czym to jest. To są nasze przeżycia ze szkoły. Najbardziej podobała nam się scena, gdy chłopaki pomalowali się i wystraszyli woźną. Ogólnie wrażenia były dobre.

Małgorzata Mućwicka

NTV

7 grudnia 2015r. wyjechaliśmy do Węgorzewa, aby uczestniczyć  w programie telewizyjnym NTV, czyli telewizja nastolatków.

Z naszej szkoły pojechało 16 uczniów wraz z paniami M. Rabij i M. Deresz. Wyjazd bardzo się udał, ponieważ uczniowie występowali na scenie i powstał o nich bardzo ciekawy film. Plotkowaliśmy, podawaliśmy prognozę pogody i reklamowaliśmy  markowe produkty.

  Wycieczka bardzo nam się podobała.

                                                            Małgorzata Mućwicka

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.