^Back To Top
Get Adobe Flash player

Ferie zimowe. To czas na zabawy, odpoczynek i regeneracje sił do pracy i nauki. Jednak należy pamiętać, że jest to czas wolny od szkoły a nie od racjonalnego myślenia zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi nasze zdrowie i życie. Przypomniał nam o tym 20 stycznia  sierż. szt. Paweł Pietrasz. Jeśli chcemy miło wspominać czas ferii, potraktujmy poważnie przestrogi dzielnicowego. Przede wszystkim dorośli zawsze powinni wiedzieć gdzie jesteście i co będziecie robić. Unikać niebezpiecznych miejsc, nie rozmawiać z nieznajomymi. Koniecznie korzystać z uroków zimy i zabawy organizować na świeżym powietrzu a nie przy komputerze.

Spędzając wolny czas kierujmy się rozwagą pamiętając o prostych, ale jak ważnych zasadach. Przypominamy je dla Was w formie „legalnej ściągi”

 

BEZPIECZNE FERIE (pobierz)

 

Na niektóre sytuacje nie mamy wpływu. Czasami niebezpieczne sytuacje, w których się znajdziemy wypływają nie z naszej winy. Mówię tutaj przede wszystkim o psach, które zamiast dotrzymywać towarzystwa swoim właścicielom, obszczekują i straszą dzieci (dorosłych też). Samo pojawienie się pieska bez pana wzbudza strach, panikę i płacz. O takich też sytuacjach wspomniał nasz dzielnicowy. Przypomniał dzieciom jak mają się zachować gdy na ich drodze pojawi się taki piesek i przestrzegł właścicieli aby jednak pilnowali swoich pupili jeśli nie chcą być  pociągnięci do odpowiedzialności za pogryzienia i inne zachowania ich piesków.

Polskie prawo nakłada na właścicieli czworonogów obowiązek należytej kontroli swojego psa.. Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga jak mu się tylko podoba. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
 

 (Anna Misiak)

 

6 październik zapowiadał się zwyczajnie. 8.00 rozpoczęcie zajęć, przerwa, drugie śniadanie, kolejne zajęcia i kolejna przerwa. Rutyna? O nie! To nie w naszym stylu. W tym dniu odwiedzili nas węgorzewscy policjanci.  Do spotkań z policjantami i do rozmów o bezpieczeństwie jesteśmy już przyzwyczajeni a jednak to spotkanie było inne niż zwykle. Tym razem przyjechali do szkoły by zapoznać nas ze swoim czworonożnym partnerem-  Reksem.   Opiekun pieska Asp. Łukasz Andrzejewski opowiedział nam na czym polega praca Reksa w policji, mieliśmy również okazje zobaczyć psa w akcji.  Łącząc  przyjemne z pożytecznym Asp.  Łukasz Andrzejewski i nasz  dzielnicowy sierż. szt. Paweł Pietrasz przypomnieli nam jak bezpiecznie mamy się zachować, gdy na naszej drodze spotkamy psa. To  ważne informacje, zwłaszcza gdy w drodze do szkoły i w godzinach pozaszkolnych uczniowie często  narażeni są na takie spotkania.  I tutaj APEL do wszystkich właścicieli czworonożnych milusińskich – PILNUJCIE SWOICH PODOPIECZNYCH, NAWET TEN NAJMILSZY I NAJSPOKOJNIESZY MOŻE OKAZAĆ SIĘ NIEBEZPIECZNY.

            Policjantom dziękujemy za spotkanie. A Reksowi „podajemy łapę” 

A. Misiak

W ramach ogólnopolskich działań profilaktycznych prowadzonych przez policję „Bezpieczna droga do szkoły” z uczniami spotkał się nasz dzielnicowy sierż. szt. Paweł Pietrasz. Przypomniał  uczniom o tym na co uważać w drodze do szkoły, o bezpiecznym korzystaniu z różnych portali społecznościowych, o zachowaniu się w stosunku do osób obcych czy o poruszaniu się rowerem po drodze. Teorię na temat bezpieczeństwa uczniowie mają w małym paluszku, mamy nadzieję, że wiedzę tę wykorzystują w praktyce. 

Więcej na temat akcji możecie przeczytać na stronie www.wegorzewo.policja.gov.pl

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.