^Back To Top
Get Adobe Flash player

            14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby Pi. Podczas szkolnego apelu z zapartym tchem słuchaliśmy zmagań uczniów, którzy przystąpili do konkursu na recytację rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Najwięcej cyfr zapamiętała Joanna Szewczuwianiec z klasy VII (195),  na drugim miejscu uplasował się Szymon Sztuk również z klasy VII. Trzecie miejsce zajęła Sandra Nadoba z klasy V.

            Jury, które przysłuchiwało się recytacji wcześniej oceniło przepiękne plakaty z liczbą Pi i kołem w roli głównej wykonane przez uczniów z klas IV – VIII.           

            Siódmoklasiści prowadzący apel przybliżyli nam pojęcie liczby Pi. Starali się nas również przekonać, jak ważna i wszechobecna jest matematyka. Udowadniali, że matematyką można się bawić. Za pomocą scenek teatralnych przedstawili i rozwiązali zadania matematyczne.

            Żeby jeszcze bardziej uczcić nasze matematyczne święto, uczniowie klas IV – VIII przygotowali Kiermasz Pismakołyków. Można było kupić przepyszne ciasta, ciasteczka, rogaliki, gofry, babeczki… Dochód z kiermaszu przeznaczono na pomoc dla Tomka Lutego, mieszkańca naszej gminy, który uległ wypadkowi i potrzebuje drogiej rehabilitacji.

H. Jodko

           

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.