^Back To Top
Get Adobe Flash player

04 października 2018r. uczniowie klasy I i III były na wycieczce w ZUOK w Spytkowie. Dzieci tradycyjnie zostały oprowadzone po zakładzie.  Mogły dokładnie obejrzeć co się dzieje ze śmieciami wywożonymi z naszych domów.  Przypomniały sobie o bardzo ważnej rzeczy jaka jest segregacja. Dowiedziały się co można zrobić w ramach recyklingu i jak ważne jest dla środowiska i dla nas by korzystać z produktów, które po wyrzuceniu będą mogły zostać przetworzone i wykorzystane powtórnie.  Obejrzały ciężką pracę wielu ludzi.

Po zwiedzeniu zakładu dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których uczyły się w jaki sposób segreguje się śmieci według nowych  zasad, które obowiązują nas już od stycznia tego roku. Na koniec mogły wykonać zabawkę z kartonu uzyskanego z recyklingu i monet. Wykonane prace zabrały do domu na pamiątkę. Otrzymały również kamizelki i opaski odblaskowe .

Anna Misiak

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.