^Back To Top
Get Adobe Flash player

Baba Jaga podła Ich trzymała, straszyła, zjeść chciała, zadania zadawała…  Nasi pierwszoklasiści poradzili sobie ze wszystkim pierwszorzędnie. Udowodnili, że są mądrzy , potrafią się zachować w szkole i na ulicy. Wiedzą jak trzeba się zachowywać by być wzorowym uczniem oraz doskonale potrafią przygotować się do szkoły pakując wszystko to co potrzebne do plecaka. Dzielni uczniowie otrzymali od Baby Jagi  wielką kredkę na dowód tego, że zasługują na tytuł ucznia naszej szkoły.  Pan dyrektor również bez problemu otworzył drzwi swojej szkoły dla nowych uczniów. Po ślubowaniu pierwszoklasistów z dumą pasował Ich na uczniów szkoły.

Dzieci na pamiątkę otrzymały dyplomy, znaczki oraz upominki od rodziców. Nie zabrakło również niespodzianek od zaproszonych gości.

Tego dnia również krótko zaakcentowano Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich którzy pracują w szkole. Uczniowie kwiatkiem podziękowali swoim nauczycielom za ich trud, pracę i serce włożone w ich edukacje i wychowanie. Słowa uznania również wypłynęły ze strony dyrektora szkoły, który serdecznie podziękował swoim pracowniom za rok wspólnej pracy. Dodatkowe wyróżnienie, czyli nagrodę dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej za rok szkolny 2017/2018 otrzymali: Bogdan Rabij, Monika Łokietek, Elżbieta Fedusio, Wioleta Bryżys, Mirosława Rabij. Zofia Langer.  Zaproszony na uroczystość Wójt Gminy Budry Józef  Markiewicz oprócz dobrego nastroju przywiózł uznanie dyrektorowi szkoły Rafałowi Kryłowiczowi, w formie Nagrody Wójta Gminy Budry.

Nastąpiło również podsumowanie projektu  „Pomosty do kariery”, podczas, którego dzieci biorące udział w konkursach otrzymały atrakcyjne nagrody. A szkoła dodatkowo otrzymała wiele gier planszowych, książek do szkolnej biblioteki, artykułów plastycznych, piłek, siatki do bramek i wiele innych rzeczy. Szczegóły z przebiegu projektu niebawem na stronie szkoły.

 Na zakończenie rodzice dzieci klasy I zaprosili wszystkich na słodki kawałek ciasta przy pięknie udekorowanym stole.

Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji jakże wyjątkowego dla Waszych dzieci dnia.  To właśnie w tych momentach widać jak ważni jesteście dla Nich. Jak wpatrujący się w drzwi wzrok Waszych dzieci  czeka na moment, gdy wejdziecie.  Ten bezcenny widok szczęśliwych oczu przepełnionych dumą i radością  z Waszej obecności. Cieszcie się Jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata Jego dzieciństwa.  Przytulajcie, doceniajcie i słuchajcie a blask w ich oczach będzie  zawsze taki sam.

Anna Misiak  

 

W Dzień Edukacji Narodowej pamiętamy też o tych którzy odeszli... Tego dnia przedstawiciele klasy VI wraz z dyrektorem szkoły i panią Mirosławą Rabij złożyli kwiaty na grobie pana Andrzeja Langer.

>>Zobacz więcej zdjęć<<

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.