^Back To Top
Get Adobe Flash player

Szanowni Państwo,

W związku z zawieszeniem akcji protestacyjnej od dnia 29 kwietnia 2019r. zajęcia dydaktyczne w Szkole Podstawowej w Sobiechach będą odbywały się zgodnie z planem.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor Rafał Kryłowicz

Szanowni Rodzice.
Trwa ogólnopolska akcja protestacyjna do której przystąpiła bardzo duża liczba nauczycieli Szkoły Podstawowej w Sobiechach. W związku z tym wystąpią utrudnienia w organizacji zajęć opiekuńczych.
W czasie strajku nie będzie lekcji oraz nie będzie zapewnione dożywanie.

W szkole mimo akcji protestacyjnej będzie zapewniona opieka dzieciom, które mimo strajku pojawią się w szkole, a którymi w tym czasie, nie będą w stanie zająć się rodzice.

Przed klasą VIII pierwszy poważny egzamin. Dla nich w dniu jutrzejszym zorganizowałem zajęcia przygotowujące do egzaminu. Liczę na ich obecność aby w pełni wykorzystali ostatni tydzień przed egzaminem.

Rafał Kryłowicz
dyrektor SP Sobiechy

 Zająca złapać każdy wie, że nie jest rzeczą łatwą, a takiego wielkanocnego to prawie niemożliwe. A jednak nam się udało. Grupa 44 uczniów i 4 opiekunki wyruszyły za zajączkiem aż do Gwarka za Giżyckiem. Tam z pomocą pisklaków ruszyliśmy za tropem zająca. Czekały na nas niesamowite przygody, dzięki którym przypomnieliśmy sobie lub usłyszeliśmy o nieznanych nam tradycjach i obyczajach wielkanocnych. Uczestnicząc w takim projekcie edukacyjnym połączyliśmy naukę z wyśmienitą zabawą. Aby odnaleźć zająca zwiedziliśmy wielkanocne komnaty, a w każdej inne atrakcje i zabawy. Stoczyliśmy Awanturę o jaja, szukaliśmy zajączka w jego norce, pomogliśmy w budowaniu kurnika, a nawet mogliśmy przejść przez drzwiczki i wejść do Tajemniczego Ogordu. Aby złapać i zobaczyć zająca zdobyliśmy dla niego marchewkę. Łatwo nie było, ale udało się. Zajączka dogoniliśmy, a w nagrodę zrobił z nami grupowe zdjęcie. 

Dzieci z wyjazdu były bardzo zadowolone. Dowodem na to są ich uśmiechnięte ale i zmęczone zabawami buzie.

A. Misiak.

W piątek 29 marca reprezentanci naszej szkoły wyruszyli do gminnego Ośrodka Kuktury w Budrach na Wiosenny Koncert Poezji.
Zosia Karpińska kl. I, Amelka  Radawiec kl. II, Karolina Bajkowska kl. III, Jaś Waldowski kl. IV, Sandra Nadoba kl. V,  Wiktoria Kącika kl. VI, Marzena Gral kl. VII  zaprezentowali swoje wiersze przed jury i dość spora publicznością.
Swoim talentem recytatorskim oczarowała komisje Karolina Bajkowska, która zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej... Brawo!
A. Misiak

3 kwietnia 2019 roku dyrektor szkoły Rafał Kryłowicz wraz z przedstawicielem uczniów, Julią Zakaszewską, uczestniczyli w Imprezie Głośnego Czytania utworów Zbigniwa Herberta. Organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie a uczestniczyło w nim 31 przedstawicieli instytucji naszego powiatu.

 

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.