^Back To Top
Get Adobe Flash player

Kilka miesięcy temu pani Wioleta Bryżys zaproponowała, aby na koniec trzeciej klasy zorganizować rejs statkiem. Pomysł się spodobał i oto w poniedziałek, 18 czerwca spotkaliśmy się w porcie Żeglugi Mazurskiej w Węgorzewie. Zaproszeni przez załogę weszliśmy na pokład statku Niegocin. Zaczęliśmy od pamiątkowego zdjęcia uczestników : wychowawczyni, trzecioklasiści, rodzeństwo, rodzice. No i wyruszyliśmy. Już samo przepłynięcie Kanałem Mazurskim i mijanie się z innymi łodziami było atrakcją. Przestrzeni na statku, możliwość zabawy i swobodnego biegania wprawiły dzieci w dobry humor. Było okazja do wspólnych rozmów, wymiany wrażeń.

Z pokładu statku mogliśmy podziwiać malownicze widoki. Wokół nas błękitne jezioro, tuż obok zielona wyspa Upałty, a w oddali plaże. Z jednej strony to już zapowiedź wakacji, więc radość, a z drugiej strony znak, że żegnamy pierwszy etap nauki. Trochę smutno, że coś się kończy Ale wróćmy do początków. To dzieci skojarzyły naszą wycieczkę ze ślubowaniem pierwszej klasy. Pojawił się wówczas motyw rejsu, a tłem występów był statek, na którego żaglach wypisano imiona pierwszaków.

W pierwszej klasie dzieci wyruszały w symboliczny rejs. Pod dowództwem pani kapitan Wiolety, po trzech latach, dotarły do portu. Jak to podczas długiej podróży były przygody, raz flauta, burze, ale razem pokonali niezły dystans.

Dziękujemy wychowawczyni, że pewnie sterowała klasą i wytrwała na mostku kapitańskim, na czele dzielnej załogi.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.