^Back To Top
Get Adobe Flash player

            W piątek 25 maja odbyła się w naszej szkole impreza plenerowa „Dni Rodziny 2018” – odwiedzili nas w licznym gronie najważniejsi goście – rodzice. Uroczystość rozpoczęliśmy od rozdania nagród klasom za plakat konkursowy „Nałogom NIE”. Część artystyczną otwierał montaż słowno – muzyczny pt. „Dzień Matki i Ojca” –

w wykonaniu uczniów klasy II i przedszkolaków. Obejrzeliśmy popisy tancerzy (zumbę) od klasy II i III poprzez przedszkolaków i klasę VI, wysłuchaliśmy wierszy dziewcząt z klasy VI oraz piosenek dla mamy i taty w wykonaniu klasy I i IV. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie teatralne „Kopciuszek” (współcześnie) pod przewodnictwem pani Marzeny Czerniawskiej, a w role aktorów wcielili się uczniowie klasy VII – śmiechu było co niemiara.

            Po części artystycznej udaliśmy się na kiermasz słodkości i rzeczy zainicjonowany przez Radę Rodziców, a zebrane środki zostały przekazane dla Tomasza Luty, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu – zebraliśmy 1337,90 zł, w międzyczasie paliło się ognisko i piekliśmy kiełbaski.

            Był to dzień pełen różnorodnych atrakcji – odwiedził nas profesor z Akademii Nauki w Olsztynie – w kilku grupach klasami udaliśmy się na ciekawą lekcję fizyki „Nauka to czy magia” – poznaliśmy ognio- i gwoździoodporne balony, rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na lodzie, zaobserwowaliśmy antygrawitacyjne krople wody, które napełniają kubek, płyn zwiększający swoją objętość i wiele innych sztuczek naukowych – dostosowanych do wieku uczestników.

            W międzyczasie odbyła się rywalizacja sportowa rodzin, do której zgłosiło się bardzo dużo chętnych – sztafeta rowerowa oraz tor przeszkód, a następnie przeciąganie liny pomiędzy klasami.  Po konkurencjach odbył się 15 - minutowy mecz piłki nożnej dorośli kontra uczniowie, który zakończył się wynikiem 1:0 – strzelcem jedynego gola był nasz dyrektor. Po słodkim poczęstunku dla wszystkich uczniów (lodach) rodziny i uczniowie poszczególnych klas zostali nagrodzeni za miejsca i udział – otrzymali drobne upominki i dyplomy. Po udanej zabawie uporządkowaliśmy plac przyszkolny oraz szkołę, zliczyliśmy pieniążki, poskładaliśmy dekoracje. Szkolne Dni Rodziny zaliczamy do udanych, nie było czasu na nudę, spędziliśmy ten dzień w wesołej atmosferze i miłym gronie, na sportowo i swobodnie, a jednocześnie mieliśmy okazję zebrać się i wspólnie pomóc Tomkowi.

            Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie nagród w konkursie „Nałogom NIE”, tajemniczemu sponsorowi lodów dla wszystkich dzieci, wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie oraz inicjatywę kiermaszu słodkości, rzeczy dla Tomka Luty, panu Bogdanowi Rabij za zorganizowanie rywalizacji sportowej rodzin i wszystkim uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie części artystycznej.

M Łokietek

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.