^Back To Top
Get Adobe Flash player

                    25 kwietnia 2018r odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny „Superdwójka”. Mieliśmy przyjemność przekazać kolejnym zwycięzcom puchar przechodni, który zdobyliśmy w ubiegłym roku za zajęcie I miejsca. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, a także rozwijanie spostrzegawczości, wyobraźni i pomysłowości. Efektywne współdziałanie w zespole oraz integracja dzieci z różnych szkół. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V wszystkich szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego.

                     Do rywalizacji przystąpiło siedem dwuosobowych drużyn: SP nr 1 w Węgorzewie, SP nr 2 w Węgorzewie,  SP w Radziejach, SP w Perłach, SP w Sobiechach, SP w Pozezdrzu oraz SP w Budrach. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w rozwiązywaniu łamigłówek zapałczanych, zagadek logicznych, tangramu, sudoku oraz zadań arytmetycznych.  Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Ożański i Kamil Dzięgielewski. Zmagania zawodników bacznie obserwowała i oceniała komisja w składzie: pani Katarzyna Piłat reprezentująca Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, pani Olga Dubik, nauczyciel matematyki w SP nr 1 w Węgorzewie oraz pani Halina Jodko, nauczyciel matematyki w SP w Sobiechach. W tym roku puchar przechodni trafił w ręce uczniów ze szkoły SP nr 2 w Węgorzewie, którzy zajęli I miejsce. Organizatorem konkursu były p. A. Sieczkowska oraz p. H. Jodko. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.

                      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

>>Zobacz więcej zdjęć<<

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.