^Back To Top
Get Adobe Flash player

Gdy Jaś się nauczy, to  Jan umie!

                Ratujemy, uczymy ratować! Jest to program edukacyjny, który dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy trafia do blisko 3 miliona uczniów w Polsce.  Celem programu jest przygotowanie dzieci do udzielania pierwszej pomocy, oswojenie ich z pewnymi działaniami niosącymi pomoc.  Dlaczego to dzieci są adresatami tego programu? To proste! Gdy dziecko od najmłodszych lat przygotowywane jest do pewnych czynności, w tym przypadku do niesienia pomocy, z biegiem czasu staje się to nawykiem, który może kiedyś uratować komuś życie.  Gdy jako rodzice do znudzenia przypomniany  przysłowiowemu Jasiowi - "Powiedz Dzień Dobry " ,za każdym razem, gdy mijamy dorosłego, panią ze sklepu, nauczyciela, sąsiada   to dziecko za kilka lat już samo zapamięta, że trzeba tak powiedzieć.

Aby program ten mógł trafić do jak największej liczby dzieci oprócz różnych konkursów, szkoleń dla nich i filmów edukacyjnych przeprowadza się  także szkolenia dla nauczycieli, by to oni mogli "Uczyć Ratować" w swoich szkołach.  A  w związku z tym, że szkoleń w tym zakresie nigdy za wiele również i my postanowiliśmy wziąć udział w programie.  27 marca dwie  nauczycielki pani Agnieszka Trejbszo i Pani Anna Misiak pojechały na przeszkolenie do Giżycka. Oprócz odświeżonej wiedzy na temat pierwszej pomocy, przywiozły do szkoły 5 fantomów, podręczniki dla dzieci do zajęć z pierwszej pomocy, atrapy telefonów oraz filmy edukacyjne.  Wszystko to w darowiźnie od Orkiestry Świątecznej Pomocy.

                Dla przypomnienia!

999 - POGOTOWIE

998 STRAŻ POŻARNA

997- POLICJA

112- NUMER ALARMOWY

Warto również odwiedzić stronę Fundacji :

https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/pierwsza-pomoc-materialy

A. Misiak

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.