^Back To Top
Get Adobe Flash player

Na początku roku szkolnego, powiedziałam, bez zastanowienia się, że jeśli na koniec semestru moi wychowankowie będą mieć najlepszą średnią ocen w szkole,  a zachowanie  będzie się poprawiać,  to zrobię im biwak z noclegiem  w szkole.            

                         Słowo się rzekło,  biwak był :-)

19 stycznia, tuż po zakończeniu Dnia Babci i Dziadka, tuż po balu, o godzinie 14.00 wraz z klasą VII i ich wychowawczynią wyjechaliśmy do Ełku  do kina  Planet Cinema na film: „Cudowny chłopak”.

Film był….. nie powiem jaki, niech zachętą do obejrzenia będzie fakt, że poruszył wszystkich, nawet największych twardzieli. Jest rekomendowany przez  Librusa, Nową Erę, Oxford. Polecany jako baza do wielu lekcji wychowawczych, a przy tym zwyczajnie piękny.

 Uważam, że powinni go obejrzeć  wszyscy, dorośli też. A może przede wszystkim dorośli?

Po kinie była galeria. Brama Mazur stała przed nami otworem. Przyznam, że to  ryzykowne było.  Prawie wszyscy uczniowie  zrobili sobie zakupy…. ktoś pomyśli-„ ależ to niewychowawcze…. galeria?”

 Uważam, że bardzo wychowawcze. W życiu dokonujemy wyborów,  rezygnujemy  z czegoś na rzecz czegoś innego.  Uczymy się tego. Nie łatwo   wybrać : popcorn ,  pepsi czy inne nachos-y w kinie, a może  jakąś koszulkę ?   Ale jaką? za ile? Gdzie granica rozsądku, a gdzie przesada?

Zaskoczyli mnie wszyscy swoją dojrzałością. Ciekawe czy rodzice też się ze mną zgadzają…

Wróciliśmy do szkoły koło 23.  Miałam nadzieję, że po takiej ilości wrażeń pójdą grzecznie spać. Przeliczyłam się.  Nie spali do 4 – cóż biwak.

Po wspólnym śniadaniu, zabawa trwała do 14.

 To były udane dni :-)

                Kochani pamiętajcie, że zaczynamy nowy semestr.

                         Wszystko  co najlepsze ciągle przed Wami  :-) :-) :-)

 

Bardzo dziękuję pani Agnieszce Dowejko za to , że  była … za wszystko.

W imieniu uczniów dziękuję  pani Alicji Bojsickiej za rozpieszczanie.

M. Oryńczak 

 

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.