^Back To Top
Get Adobe Flash player

GÓRA GROSZA
Odbywa się już XVIII edycja „Góra Grosza” zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.
Kilka lat temu braliśmy udział w tym przedsięwzięciu. „Góra Grosza” cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli oraz zrozumieniem w środowisku lokalnym. Po jakim czasie zapał osłabł, a teraz ruszamy z nową energią.
Celem, na który zbierane są drobne, miedziane monety jest pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn wychowują się poza swoją rodziną czyli w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. 
Pośrednim ale najważniejszym celem akcji jest uświadomienie najmłodszym członkom społeczeństwa jaką siłę może stanowić drobna pomoc, ale ogromnej ilości zaangażowanych ludzi w działanie na rzecz potrzebujących. Uświadomić, że dobroczynność i zaangażowanie w sprawy społeczne są bardzo ważne. 
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.
Do tej pory we wszystkich edycjach udało się zebrać 35 064 001,64 zł jest to ogromna kwota, która pomogła tysiącom dzieci. 
W naszej szkole już tyle pieniędzy nazbieraliśmy, że pan dyrektor nie jest w stanie tego podnieść. Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów. 
Dla zainteresowanych bardziej szczegółowe informacje na stronie www.towarzystwonaszdom.pl

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.