^Back To Top
Get Adobe Flash player

29.09.21017r obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu Komisje Egzaminacyjne złożone z uczniów naszej szkoły przepytywały starszych kolegów i nauczycieli ze znajomości tabliczki mnożenia. Oprócz wspólnej zabawy odbył się również konkurs „ Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Udział w nim wzięli wszyscy uczniowie klas III-VII oraz jeden uczeń z klasy II. Konkurs podzielony był na dwa etapy. I i II etap dla klasy II – III  polegał na pisemnym rozwiązaniu jak największej ilości przykładów z tabliczki mnożenia na czas. Natomiast zadaniem uczniów klas IV-VII w etapie I było rozwiązanie na komputerze jak największej ilości przykładów w czasie 2 min. A w etapie II pisemne rozwiązanie jak największej liczby przykładów z luką.

Rywalizacja była niezwykle zacięta ponieważ większość uczniów prezentowała wysoki poziom znajomości tabliczki mnożenia. Jednakże ograniczony czas pozwolił wyłonić najlepszych.

Finalistami konkursu zostali:

Kategoria II-III

 • Nikola Łokietek kl. II
 • Aleksandra Ochnio
 • Paweł Smoliński
 • Patrycja Walinowicz
 • Jan Wałdowski

Kategoria IV-VII

 • Gabriel Kulmatycki
 • Sandra Nadoba
 • Nikola Maczuga
 • Marcela Sztuk
 • Łukasz Ożański
 • Jakub Mróz
 • Kamil Dzięgielewski
 • Przemysław Kicka
 • Oliwia Bojsicka
 • Mateusz Wojtkiewicz
 • Wojciech Abako
 • Joanna Szewczuwianiec
 • Julia Zakaszewska
 • Karolina Huszczo
 • Rusłana Rabij
 • Marcin Mućwicki

Z wszystkich finalistów Laureatami zostali:

W kategorii kl. II-III

I m-ce Patrycja Walinowicz

II m-ce Nikola Łokietek

III m-ce Aleksandra Ochnio

W kategorii IV-VII

I m-ce Joanna Szewczuwianiec

II m-ce Karolina Huszczo

III m-ce Mateusz Wojtkiewicz

Wyróżnienie Oliwia Bojsicka

Po całym dniu wspólnej zabawy, podczas apelu, szkolni mistrzowie  tabliczki mnożenia zostali nagrodzeni dyplomami, kubkami z wygrawerowaną tabliczką mnożenia od Rady Rodziców oraz nagrodami ufundowanymi przez Bank Spółdzielczy w Węgorzewie.   Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole przygotowały panie Agnieszka Sieczkowska i Halina Jodko.

A. Sieczkowska

>>Zobacz więcej zdjęć<<

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.