^Back To Top
Get Adobe Flash player

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

W dniu imienin Mikołaja – 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody święta naszego ulubionego dziadka – św. Mikołaja. Dzień rozpoczęliśmy od próby piosenki dla Mikołaja i porannej gimnastyki przy muzyce. W oczekiwaniu na choinkę wykonaliśmy cudne „Mikołajki” (przyozdabiając kartkę w kształcie naszych dłoni) z pomocą obecnych mam. Na pamiątkę nasza pani zrobiła każdemu z nas zdjęcie z jego „Mikołajkiem” z bałwankiem w tle – wykonanym przez panią Anię Oleszkiewicz (dziękujemy :-) ). Po zajęciach plastycznych przyozdabialiśmy naszą żywą choinkę bombkami i innymi ozdobami przyniesionymi z domu. W klasie oświetlonej blaskiem naszej pięknej choinki wraz z małymi gośćmi – Amelią, Wiktorią, Kornelią i Kordianem oczekiwaliśmy na Mikołaja. Po chwili usłyszeliśmy pukanie do drzwi – odwiedził nas najprawdziwszy Mikołaj!!! Zaśpiewaliśmy naszemu gościowi piosenkę „Kochany Panie Mikołaju”, porozmawialiśmy z nim, zastrzegając, że byliśmy bardzo grzeczni i zostaliśmy obdarowani prezentami. Po wyjściu Mikołaja ozdabialiśmy babeczki i ciasteczka przygotowane przez mamy, po czym zjedliśmy je ze smakiem. Wspaniały dzień pełen wrażeń zakończyliśmy wspólną zabawą i świątecznymi kolorowankami z pełnymi brzuszkami w klasie pachnącej choinką.

Za pomoc w organizacji Mikołajek w naszej grupie: pomysł na pracę plastyczną, słodki poczęstunek i obecność chcielibyśmy szczególnie podziękować pani Kornelii Pszczoła, pani Jasi Wawer i pani Ani Kicka oraz pani Agnieszce Mróz, która wykonała piękne własnoręczne dekoracje do naszej klasy.

Przedszkolaki z panią Moniką

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Listopada 1918 r. Sobiechy 24, 11-606 Budry, tel. 87 437 70 16, NIP: 845-11-47-028 Copyright © 2013.